میشه از راه همکاری در فروش پول به دست آورد؟ جواب کوتاه به این سوال مثبته. کسب و کارای مربوط به همکاری در فروش می تونه سود خوبی حاصل کنه و حتی میشه از درون خونه به اندازه کسی که تموم وقت کار می کنه پول گرفت. فراموش نکنین که موفقیت به خاطر چیزی که انتخاب کردین به دست نمیاد، بلکه به این مربوط می شه که کاری که باید انجام شه به درستی و به شکل منظم انجام می شه یا نه. این نوشته رو بخونین تا ببینین که همکاری در فروش چیه و چیجوری می تونه واسه شما سودآوری کنه.

پول-نام-تصویر

 

معنی اصلی همکاری در فروش یعنی هرگونه فعالیتی که موجب آسون کردن در فروش یک کالا یا خدمات شه. این کار بیشتر به وسیله کسائی صورت میگیره که خودشون تولیدکننده و یا صاحب محصول نیستن. وظیفه کسی که قصد همکاری در فروش رو داره؛ معرفی محصول، ویژگیا و کاربردهای اینه تا مشتریان رو تشویق به خرید محصول یا خدمات کنه.

همکاری در فروش روشای جورواجور و متنوعی داره، اما بهترین و پربازده ترین اون استفاده از اینترنته. اینکه شما به عنوان یک معرف، محصول مورد نظر رو به شکلای درست تبلیغ کنین و واسه هر فروش که از طرف شما انجام بگیره پورسانت و یا درصدی از فروش رو دریافت کنین.

همکاری در فروش، یک کسب وکار خونگی ایده آله، چراکه واسه شروع به پول زیادی نیاز نداره و احتیاجی به تولید، انبار کردن و ارسال اجناس یا رساندن خدمات به بقیه نیس. درواقع به شما پول پرداخت می شه تا مشتریا و مصرف کنندهای جدید رو به کسب و کارای مختلف وصل کنین.

واقعیت همکاری در فروش چیه

مثل بسیاری دیگر از کسب وکارای خونگی، مشکل همکاری در فروش، همایش و سخنرانای برنامه های کسب سریع ثروتی هستن که به شما میگن در مدت زمانی کوتاه و با کمترین سعی می تونین پول دار شید. بعضی از برنامه های همکاری در فروش به شما میگن تنها با ۳ کلیک می تونین در ماه صدها هزار دلار درآمد داشته باشین. بعضی از اونا میگن شما می تونین سایت تون رو درست کنین و بعد اونو به حال خود آزاد کنین تا حساب بانکی شما پر شه.

واقعیت همکاری در فروش مثل بسیاری دیگر از کارای خانگیه، افراد کمی هستن که می تونن از اون پول خوبی کسب کنن، افرادی اون قدر موفق هستن که می تونن به اهداف شون دست پیدا کنن و در مقابل عده ی کثیری هستن که هیچ پولی کسب نمی کنن. درنتیجه سوال اصلی این نیس که همکاری در فروش واقعا درآمد خوبی داره یا نه، بلکه اینه که شما می تونین در این کار موفق باشین یا نه.

این موضوع فقط به خودتون بستگی داره، اما اینجا پیشنهادایی مطرح می کنیم که می تونن به شما کمک کنن.

طرفداران همکاری در فروش

همونجوریکه پیش از این بیان شد نکات مثبت زیادی درباره همکاری در فروش هست که اونو به گزینه مناسبی واسه کسب وکار تبدیل می کنه. این موارد عبارت ان از:

 • هزینه کم واسه شروع: ملحق شدن به بیشتر برنامه های همکاری در فروش رایگانه؛ پس هزینه شما معمولا به روشای بازاریابی که مورد استفاده قرار دادین، مربوط می شه.
 • احتیاجی به تولید یک محصول یا خدمات نیس.
 • احتیاجی به انبارکردن یا حمل اجناس نیس.
 • در هر زمان و از هر مکانی که به اینترنت دسترسی داشته باشین می تونین کار کنین.
 • بسته به اینکه چیجوری واسه برنامه همکاری تون بازاریابی می کنین امکان کسب درآمد پشیمون هست.
 • میشه اونو به یک کسب وکار خونگی در حالِ انجام، اضافه یا یک جریان درآمد اضافه درست کرد. این کار واسه وبلاگ نویسا، مربیا، کارآفرینان بخش ی اطلاعات و همه افرادی که سایت دارن ایدئاله.

مخالفان همکاری در فروش

کسب درآمد از همکاری در فروش رقابتایی داره که عبارت ان از:

 • ایجاد ترافیکی (بازدیدکننده از سایت) که باعث درآمد شه زمان بره.
 • ممکنه همکاری شما دزدیده شه. اینطوری شما به خاطر ارجاعی که ایجاد کردین، اعتباری دریافت نمی کنین. نقاب گذاری URL می تونه به جلوگیری از این اتفاق کمک کنه.
 • یک همکاری بد می تونه به اعتبار شما آسیب بزنه. واسه جلوگیری از این اتفاق باید مراقب باشین و کسب و کارای باکیفیت رو واسه همکاری انتخاب کنین.
 • شما هیچ کنترلی روی کیفیت محصول، خدمات یا چگونگی انجام کسب وکار ندارین.
 • بعضی از شرکتا پولی به شما نمی دن؛ البته روشایی هست که می تونین با استفاده از اونا برنامه های همکاری در فروش مناسب و خوب رو انتخاب کنین.
 • هنگامی که یک برنامه عالی پیدا کنین، رقابت خیلی زیادی هست. می تونین مطمئن باشین که افراد زیادی مشغول گسترش این برنامه هستن.
 • مشتریا به تجار تعلق دارن. آمارتان به شما اجازه می ده بفهمین یک محصول چه تعداد فروخته شده، اما در بیشتر موارد شما هیچ اطلاعی درباره اینکه کی فروش رو انجام داده ندارین. پس بازاریابی واسه فروشِ دوباره کار بسیار سختی هستش.
این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   همه چیز درباره سیستم دید در شب خودرو 

چگونگی موفقیت در همکاری در فروش

همکاری در فروش خیلی سخت نیس، اما واسه کسب درآمد دهن باز کن نیازمند علم، برنامه ریزی و سعی منسجمه. اینجا کارایی معرفی می شه که می تونین با انجام اونا مطمئن شید که همکاری شما در فروش موفق هستش.

برنامه-ریزی

 • کار رو با یادگیری درباره همکاری در فروش و قدمای لازم واسه موفقیت در اون شروع کنین.
 • فقط در فروش جنسا و خدمات باکیفیت همکاری کنین. بهترین کار اینه که اول خودتون اونا رو بخرین تا بتونین کیفیت اونا رو تایید کنین. شما طبق محصول یا خدماتی که گسترش میدید، داوری میشید. پس تنها روی کسب درآمد تمرکز نکنین، بلکه به کیفیت هم توجه داشته باشین.
 • درباره برنامه ای که در اون همکاری می کنین تحقیق کنین تا بفهمین که چه زمانی و چیجوری به شما پول پرداخت می شه. به مسائل مهم مالی که به شما کمک می کنه تا از خوب بودن برنامه مطمئن شید توجه کنین.
 • در فروش اقلامی همکاری کنین که به جایگاه شما یا محتوایی که در سایت یا وبلاگ تون دارین در رابطه باشن. مثلا اگه شما درباره اسکیت نمایشی مطلب می نویسید به اشتراک گذاشتن لینکای مربوط به موتورسیکلت یا کیفای خورجینی جدید نمیتونه خیلی مناسب باشه.
 • رو باهم ترکیب و متناسب کنین تا با لینکای زیاد بازدید کننده هاتون رو آزار ندین. لینکای همکاری که با تصویر همراه هستن بهترین میزان کلیک رو به همراه دارن.
 • همیشه رابطه تون در فروش رو واسه بازدیدکنندها رو کنین. بیشتر بازدیدکنندها شاید می فهمن که گرافیکی واسه شما درآمد ایجاد می کنن اما اگه درباره محصول مطلبی بنویسین و اونو به بقیه پیشنهاد کنین به خواننده هاتون این پیام رو منتقل می کنین که شما از مطالبی که می ذارین پول درمی بیارین. این کار به شما اطمینان می ده که با خوانندگان تون شفاف و صادق بودین.
 • بازار، بازار، بازار. واسه اینکه از امتیازای همکاری در فروش بهره مند شید و افراد رو جذب سایت با وبلاگ تون کنین، تنها روی SEO و شبکه های اجتماعی تمرکز نکنین. سعی کنین بفهمین بازار هدف شما چه کسائی هستن، کجا می تونین اونا رو پیدا کنین و چیجوری می تونین اونا رو جذب سایت تون کنین.
 • فهرستی از ایمیلای افراد آماده کنین. موفق ترین افراد در این نوعِ فروش از ایمیل استفاده می کنن. از این موضوع غفلت نکنین، بازاریابی از راه ایمیل می تونه سود شما رو خیلی زیاد زیاد کنه.
 • به فکر استفاده از یک صفحه اصلی و سیستم قیفی واسه بازاریابی کارتون باشین. با ارائه پیشنهادی اغواکننده مشتری هایی پنهون رو به فهرست ایمیل تون جذب کنین. اینطوری می تونین صفحه کالاهایی رو که در فروش اونا همکاری می کنین واسه شون بفرستید. در سیستم ایمیلی تون می تونین پیشنهادهای رایگان و پیشنهادهای فروش بیشتری بدین.
 • موفقیت برنامه همکاری در فروش تون رو بررسی کنین؛ به ویژه اگه برنامه های زیاد دارین و یا از شکلای مختلف دیگر مثل Google AdSense واسه پول درآوردن استفاده می کنین. بعضی وقتا وجود زیاد باعث می شه سایت شما سطحی جلوه کنه و باعث آزار خوانندها شه؛ درنتیجه باعث می شه کارایی شما کاهش پیدا کنه.

پیش از اینکه کسب وکار خود واسه همکاری در فروش رو شروع کنین، چیزایی رو که به موفقیت بازاریابی کمک می کنن یاد بگیرین. مهم تر اینکه اگه می خواید همکاری در فروش رو به عنوان یک کسب وکار دنبال کنین یا می خواید همکاری در فروش رو به کسب وکار الان تون اضافه کنین، بدونین که این کار سریع و خودکار نیس و بدون سعی کافی به نتیجه نمی رسه. مثل همه کسب و کارای خونگی شما به یک طرح و فعالیت هر روزه نیاز دارین تا بتونین از همکاری آنلاین در فروش، پول به دست بیارین.

کلا شانس شما واسه پول درآوردن از برنامه های همکاری در فروش در مقایسه با دیگر کسب و کارای اینترنتی خونگی کمتر یا بیشتر نیس. موفقیت شما به این بستگی داره که تا چه حد می تونین برنامه همکاری در فروش تون رو اجرا کنین.
دسته‌ها: آموزشی